24.11
16:55

Κόλλησε στο… Χ η ΑΕΚ Β’

Η ΑΕΚ Β’ ήρθε ισόπαλη με 0-0 κόντρα στον Εργοτέλη στο Παγκρήτιο Στάδιο, σε ένα μέτριο παιχνίδι, με ελάχιστες ευκαιρίες για τις δυο ομάδες.

Σε ένα μέτριο έως κακό πρώτο ημίχρονο οι δυο ομάδες, δεν μοίρασαν φοβερό θέαμα στον λιγοστό κόσμο που βρέθηκε στο Παγκρήτιο Στάδιο.

Η ΑΕΚ δεν εντυπωσίασε με την απόδοση της, με τον Εργοτέλη να πατάει καλύτερα στα σημεία αντί των φιλοξενούμενων, αλλά καμία απ’ τις δυο ομάδες δεν κατάφεραν να απειλήσουν τις δυο εστίες, κάνοντας έστω και μια κλασσική ευκαιρία.

Στο δεύτερο ημίχρονο, η Ένωση προσπάθησε να μπει πιο δυνατά απ’ τους Κρητικούς, χωρίς όμως ιδιαίτερο αποτέλεσμα, συνεχίζοντας οι δυο ομάδες το νωθρό παιχνίδι τους, χωρίς να απειλούν ιδιαίτερα τις εστίες τους.

Οι Οφρυδόπουλος και Μπαδήμας, προχώρησαν σε αλλαγές για να φρεσκάρουν την ομάδα τους, με αποτέλεσμα να υπάρξουν δυο καλές ευκαιρίες στο ματς, από μια για κάθε ομάδα.

Συγκεκριμένα, η ΑΕΚ απείλησε στο 72ο λεπτό, όταν ο Σταμούλης βγήκε απ’ τα δεξιά έβγαλε μια σέντρα σημαδεύοντας τον Ιατρούδη, ο οποίος πήρε την κεφαλιά και ο Τσέλιος απέκρουσε εντυπωσιακά σε κόρνερ.

Η απάντηση του Εργοτέλη ήρθε στο 77ο λεπτό, όταν ο Κοκκίνης βρέθηκε μέσα στην μικρή περιοχή σούταρε, αλλά ο Χατζηεμμανουήλ με μια τεράστια και σωτήρια απόκρουση έδιωξε σε κόρνερ κρατώντας το 0-0.

Το σκορ έμεινε έτσι μέχρι το τέλος, με την ΑΕΚ να συνεχίζει το αήττητο σερί της, αλλά να σταματάει το νικηφόρο στην Κρήτη, μετρώντας στις τέσσερις πρώτες αγωνιστικές της Super League 2, τρεις νίκες και μια ισοπαλία.

Εργοτέλης (Μπαδήμας Ν.): Τσέλιος, Ντουμάνης, Σερβιλάκης (66′ Πατρινός), Κόλα (66′ Ποζατζίδης), Μίκο, Πέιος, Βουτσάς, Μπουτσάκης (77′ Χοσάμ), Κωστανάσιος (86′ Νεράλ), Κόνραντ, Κουάτενγκ (46′ Κοκκίνης).

ΑΕΚ (Οφρυδόπουλος Σ.): Χατζηεμμανουήλ, Σταμούλης, Λάτσι, Κορνέζος, Μιτάι (84′ Μπούσης), Μπάμπης (60′ Γερολέμου), Σαμπανάτζοβιτς, Γιούσης (84′ Παρράς), Μουστακόπουλος, Χριστόπουλος (60′ Γκαρσία), Κοσίδης (68′ Ιατρούδης).