01.11
13:55

Στάνκοβιτς: «Ήρθα εδώ για να κερδίσω παιχνίδια, χαρούμενος για το βραβείο»

Ο Αυστριακός γκολκίπερ κατά την παραλαβή του βραβείου του MVP, μίλησε στο επίσημο κανάλι της ΑΕΚ, τονίζοντας ότι ήρθε εδώ για να κερδίσει παιχνίδια και πρόσθεσε ότι είναι χαρούμενος για το βραβείο, αλλά το σημαντικό είναι ότι κέρδισε η ομάδα το παιχνίδι.

Ο Τσίτσαν Στάνκοβιτς ήταν πραγματικός κέρβερος χθες κάτω απ’ τα γκολπόστ της ΑΕΚ και όταν η ομάδα τον χρειάστηκε ήταν εκεί με αποτέλεσμα να βγαίνει δικαιολογημένα, ο MVP της αναμέτρησης.

Ο Αυστριακός μίλησε μετά την παραλαβή του βραβείου, τονίζοντας ότι είναι χαρούμενος για το βραβείο, αλλά σημαντικό είναι ότι κέρδισε η ομάδα, ενώ πρόσθεσε ότι του αρέσει να κερδίζει και ήρθε εδώ για να κερδίσει παιχνίδια, καθώς είναι σημαντικό να κερδίζεις τα ματς.

Αναλυτικά όσα είπε ο Τσίτσαν Στάνκοβιτς στο AEK TV:

«Είμαι πολύ χαρούμενος γι’ αυτό το βραβείο, όμως το σημαντικό είναι ότι κερδίσαμε το παιχνίδι. Γιατί όταν κερδίζουμε ως ομάδα τα παιχνίδια τα πάντα είναι εύκολα για όλους μας.

Στο πρώτο ημίχρονο είχαμε τον έλεγχο του αγώνα. Πήγαμε στα αποδυτήρια με το 2-0. Στο δεύτερο ημίχρονο χάσαμε τον έλεγχο, δεν είχαμε κατοχή μπάλας και μετά την κόκκινη κάρτα ήταν πολύ δύσκολα, απέναντι σε μια πολύ καλή ομάδα. Όμως, στο τέλος πήραμε τη νίκη.

Μου αρέσει να κερδίζω. Ήρθα εδώ για να κερδίσω παιχνίδια. Το να κερδίζεις τα ματς είναι πολύ σημαντικό. Το πρωτάθλημα είναι πολύ σκληρό, είναι δύσκολο να παίζεις σε αυτό το πρωτάθλημα, απέναντι σε αυτές τις ομάδες. Όλοι θέλουν να μας κερδίσουν, όμως αυτή τη στιγμή έχουμε εμπιστοσύνη και κοιτάζουμε το μέλλον».