30.10
21:30

Στραβοπάτημα στη Βούλα για τα Κορίτσια της ΑΕΚ

Η ΑΕΚ γνώρισε την ήττα με 3-0 απ’ την Θέτιδα για την 5η αγωνιστική της Volleyleague Γυναικών και έκανε την πρώτη της ήττα στο φετινό πρωτάθλημα.

Το τρένο των Κοριτσιών της ΑΕΚ σταμάτησε στη… Βούλα απέναντι στη Θέτιδα, γνωρίζοντας την ήττα με 3-0.

Η ομάδα του Κώστα Αρσενιάδη έμεινε μακριά απ’ τις καλές εμφανίσεις της και γνώρισε την ήττα απ’ την αξιόμαχη ομάδα των γηπεδούχων.

Στο πρώτο σετ η Θέτιδα ήταν επιβλητική και κατάφερε να κάνει το 1-0 σετ, με 25-17 σκορ, με τους Κιτρινόμαυρες να αντιδρούν στο δεύτερο σετ, αλλά να μην μπορούν να ισοφαρίσουν, χάνοντας το σετ με 25-23 σκορ.

Στο τρίτο και τελευταίο σετ, πάλι η Ένωση πάλεψε να μειώσει στο ματς, βάζοντας δύσκολα στην Θέτιδα, αλλά τελικά κατάφερε να πάρε κι’ αυτό το σετ κάνοντας το 3-0, με 27-25 σκορ, παίρνοντας το τρίποντο.

Τα σετ: 25-17, 25-23, 27-25