24.10
22:46

Ένα ημίχρονο αρκούσε για τον Ολυμπιακό

Αγχώθηκε στο φινάλε, αλλά δεν μάσησε ο Ολυμπιακός! Οι ερυθρόλευκοι είχαν τον Αγκιμπού σε μεγάλα κέφια και προηγήθηκαν 2-0, είδαν τον Μουργκ να μειώνει αλλά τελικά πήραν τη νίκη (2-1) κόντρα στον ΠΑΟΚ.

Συνεχίζει στην κορυφή ο Ολυμπιακός! Ένα εξαιρετικό πρώτο ημίχρονο αρκούσε για την ομάδα του Πέδρο Μαρτίνς ώστε να πάρει τη νίκη στο ντέρμπι με τον ΠΑΟΚ (2-1), που ανέβηκε στην επανάληψη και άγχωσε τους Πειραιώτες αλλά δεν κατάφερε να πάρει κάτι από το ματς.

Σε μεγάλα κέφια με γκολ και ασίστ (στον Μασούρα) ο Αγκιμπού, με τους «ερυθρόλευκους» να έχουν τρία δοκάρια. Ο Μουργκ μπήκε στο ματς και σκόραρε ένα δεκάλεπτο πριν το φινάλε, με τον ΠΑΟΚ να φωνάζει για πέναλτι στην τελευταία φάση σε κεφαλιά του Βιεϊρίνια που βρήκε πρώτα στον Ρέαμπτσουκ και στη συνέχεια στο χέρι του Σισέ, με τον διαιτητή να το θεωρεί ακούσιο και να λαμβάνει προφανώς υπόψη του και την κοντινή απόσταση που υπήρξε.

Στους 17 βαθμούς ο Ολυμπιακός, όντας στο +1 από τη δεύτερη ΑΕΚ, έμεινε στους 13 «αγκαζέ» με τον Βόλο ο ΠΑΟΚ. Στο Αγρίνιο την ερχόμενη αγωνιστική δοκιμάζεται η ομάδα του Πέδρο Μαρτίνς, υποδέχεται τον Απόλλωνα Σμύρνης αυτή του Ραζβάν Λουτσέσκου.

Πηγή: Sport-fm.gr