09.10
23:58

Βασικός και σκόρερ ο Τσούμπερ

Ο Ελβετός εξτρέμ ξεκίνησε βασικός με την Εθνική Ελβετίας στη νίκη επί της Βόρειας Ιρλανδίας και σκόραρε το μοναδικό τέρμα του αγώνα.

Ο Στίβεν Τσούμπερ ήταν ο μεγάλος πρωταγωνιστής στη νίκη της Εθνικής Ελβετίας κόντρα στην Βόρεια Ιρλανδία.

Ο Ελβετός εξτρέμ της ΑΕΚ, ξεκίνησε βασικός στο αριστερό άκρο της επίθεσης, έχοντας πολύ καλή παρουσία στα 81 λεπτά παιχνιδιού που αγωνίστηκε, καταφέρνοντας να ανοίξει το σκορ λίγο πριν την λήξη του πρώτου ημιχρόνου.

Ο Εμπολό ξεκίνησε μια επίθεση για την Ελβετία, έβγαλε τον Τσούμπερ τετ α τετ και με ένα ωραίο ψύχραιμο πλασέ άνοιξε το σκορ για την Εθνική ομάδα της πατρίδας του.

Το οποίο φαινόταν πως θα ήταν και το τέρμα που θα έδινε τη νίκη, μέχρι που το τελικό 2-0 το σχημάτισε ο Φάσναχτ που αντικατέστησε τον Τσούμπερ στο 81ο λεπτό.