25.9
19:09

Πέρασε νικηφόρα από την Μυτιλήνη η ΑΕΚ Β’

Οι παίκτες του Σωκράτη Οφρυδόπουλου πήραν την φιλική νίκη επί του Αιολικού στην Μυτιλήνη με 0-1, στο φινάλε της αναμέτρησης.

Η ΑΕΚ Β’ φιλοξενήθηκε στην Μυτιλήνη από τον Αιολικό σε φιλική αναμέτρηση και πήρε τη νίκη με 1-0 με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Μπούση στο 87ο λεπτό.

Ο Γερολέμου ανατράπηκε εντός περιοχής και ο έμπειρος αμυντικός της Ένωσης ευστόχησε. Λίγα λεπτά νωρίτερα (76′), ο Τζούντα Γκαρσία σκόραρε, αλλά το γκολ του ακυρώθηκε ως οφσάιντ.

ΑΙΟΛΙΚΟΣ: Βρονταράς, Αγριμάκης, Κουρούπης, Κρητικός, Τακίδης, Πάττας, Γιουκαρής, Νικολάου, Αποστολόπουλος, Λαμπράκης, Πρωτούλης (46′ Πινέιρο)

ΑΕΚ Β’: Xατζηεμμανουήλ, Ραντόνια, Γιαννούτσος, Ρουκουνάκης, Αρβανίτης (46′ Κορνέζος), Μπούσης, Σαμπανάτζοβιτς, Γιούσης, Κορομηλάς (46′ Τζούντα Γκαρσία), Χριστόπουλος (76′ Γερολέμου), Κοσίδης (62′ Ιατρούδης)