13.9
17:30

Αποθέωση Ζούμπερ: «Ήταν ο MVP στο ντεμπούτο του με την ΑΕΚ»

Οι Ελβετοί δημοσιογράφοι κάνουν ιδιαίτερη αναφορά στον 30χρονο διεθνή, ο οποίος αναδείχθηκε πολυτιμότερος παίκτης του χθεσινού (12/09) αγώνα.

Άκρως ενθαρρυντικό το πρώτο δείγμα γραφής του Στίβεν Ζούμπερ με τα κιτρινόμαυρα, στο πρώτο του παιχνίδι με την ΑΕΚ.

Έχοντας περάσει ως αλλαγή στο ημίχρονο, χρειάστηκε 20 λεπτά για να πετύχει το παρθενικό του γκολ με την Ένωση, με τους Ελβετούς δημοσιογράφους να τον αποθεώνουν.

Αναλυτικά το δημοσίευμα του «srf»:

«Ο Στέφαν Ζούμπερ έπαιξε το πρώτο του ανταγωνιστικό παιχνίδι με τη νέα του ομάδα την ΑΕΚ την Κυριακή. Ο Ζούμπερ μπήκε ως αλλαγή στο ημίχρονο στη νίκη της ΑΕΚ επί του Ιωνικού και μόλις 20 λεπτά αργότερα σκόραρε με ένα δυνατό σουτ για το 3-0.

Η ΑΕΚ είχε παίκτη περισσότερα από το 33ο λεπτό, ενώ στη συνέχεια ο Ζούμπερ ψηφίστηκε ως ο MVP.

Οι Αθηναίοι είχαν παίκτη περισσότερο με έναν άνθρωπο από το 33ο λεπτό. Στη συνέχεια, ο Zuber ψηφίστηκε ως ο καλύτερος παίκτης του παιχνιδιού.»

Ζούμπερ: Το… Ελβετικό ρολόι της ΑΕΚ

Ο Ελβετός χαφ μπορεί να έχει λίγες ημέρες στην Ελλάδα και… μιάμιση προπόνηση με την ΑΕΚ, αλλά η είσοδος του στον αγωνιστικό χώρο μεταμόρφωσε τους Κιτρινόμαυρους. Διαβάστε την συνέχεια ΕΔΩ.