04.8
23:50

Πρώτο βήμα για πρόκριση η Φερεντσβάρος, ισόπαλες Ντινάμο Ζάγκρεμπ και Λέγκια Βαρσοβίας

Tη νίκη με σκορ 2-0 πανηγύρισε κόντρα στη Σπάρτα Πράγας η Φερεντσβάρος, ενώ η Ντινάμο Ζάγκρεμπ ήρθε ισόπαλη (1-1) με την Λέγκια Βαρσοβίας.

Με το ένα πόδι στα play offs του Champions League βρίσκεται η Φερεντσβάρος, η οποία επικράτησε με σκορ 2-0 της Σπάρτα Πράγας εντός έδρας, ενώ από την άλλη Ντινάμο Ζάγκρεμπ και Λέγκια Βαρσοβίας θα λύσουν τις διαφορές τους στη ρεβάνς, καθώς ήρθαν ισόπαλες με σκορ 1-1.

Η Φερεντσάβαρος άνοιξε το σκορ στο 44ο λεπτό χάρη σε αυτογκόλ του Κατσαράμπα, ενώ το τελικό 2-0 διαμόρφωσε στο δεύτερο μέρος (50΄) ο Ίχορ Χαράτιν με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι. Παράλληλα, στο άλλο ματς, η Ντινάμο άνοιξε το σκορ στο 60ο λεπτό με τον Πέτκοβιτς, αλλά ο Ερνέστ Μούτσι ισοφάρισε στο 82΄ για τη Λέγκια, με το 1-1 να μένει μέχρι το σφύριγμα της λήξης.