31.7
17:42

Ήττα στα προημιτελικά για την Κ18 Βόλεϊ της ΑΕΚ

Η Ακαδημία Βόλεϊ αγοριών της ΑΕΚ Κ18, γνώρισε την ήττα με 3-0 σετ απ’ τον Αστέρα Νίκαιας για τα Προημιτελικά του Πανελληνίου Πρωταθλήματος.

Την ήττα με 3-0 σετ γνώρισε η Κ18 της Ακαδημίας Βόλεϊ Αγοριών της ΑΕΚ από τον Αστέρα Νίκαιας σε αναμέτρηση που διεξήχθη στο “Απ. Κόντος” της Νέας Φιλαδέλφειας για τα Προημιτελικά του Πανελληνίου Πρωταθλήματος.

Οι “κιτρινόμαυροι” παρ’ ότι παρουσίασαν πολύ καλό πρόσωπο, δεν κατάφεραν να φτάσουν στη νίκη που θα τους χάριζε το εισιτήριο για την 4άδα της διοργάνωσης. Το σίγουρο είναι ότι το σκορ δεν αντικατοπτρίζει την πραγματική εικόνα του αγώνα, με την ΑΕΚ να χάνει τα 2 από τα 3 σετ με 25-23.

Σε μία δύσκολη σεζόν που στιγματίστηκε από τις πολλές διακοπές και αναγκαστικές αποχές από τις προπονήσεις, οι νεαροί αθλητές του “Δικεφάλου” έφτασαν έως τις 8 καλύτερες ομάδες της χώρας, αποδεικνύοντας ότι όλο το μέλλον τους ανήκει.

ΑΕΚ – ΑΟ Αστέρας Νίκαιας 0-3