24.4
22:04

Futsal: «Πάτησε» τον Παναθηναϊκό και πάει για πρωτάθλημα η ΑΕΚάρα

Η ΑΕΚ πήρε μεγάλη νίκη κόντρα στον Παναθηναϊκό για τον 2ο ημιτελικό της Stoiximan Futsal Super League και διεκδικεί τον τίτλο του πρωταθλήματος κόντρα στον Δούκα.

Η Ένωση διέλυσε με 8-0 τον Παναθηναϊκό στον ημιτελικό των πλέι οφ του Πρωταθλήματος της Futsal Super League, που διεξήχθη στο κλειστό γήπεδο «Γ. Γαλανόπουλος» του Λουτρακίου.

Στον τελικό θα αντιμετωπίσει τον Δούκα στο ίδιο γήπεδο, με στόχο την κατάκτηση ενός ακόμη πρωταθλήματος.

Η ΑΕΚ ξεκίνησε πολύ δυνατά στην αναμέτρηση, άνοιξε το σκορ, μετά από αυτογκολ του Παναθηναϊκού. ενώ στην συνέχεια πήρε προβάδισμα 3-0. Οι «πράσινοι» δεν μπορούσαν να αντιδράσουν και δέχθηκαν ακόμη δύο τέρματα, πηγαίνοντας στα αποδυτήρια με το εις βάρος τους 5-0.

Η Ένωση πάτησε στην διαφορά που είχε «χτίσει» από το πρώτο ημίχρονο (6-0), με τα εναπομείναντα λεπτά να είναι διαδικαστικά. Οι «κιτρινόμαυροι» είχαν στήσει… πάρτι και έφτασαν σε μια νίκη επικών διαστάσεων (8-0), που τους στέλνει στον τελικό του Πρωταθλήματος.

Πηγή φωτογραφίας: intime