30.3
18:41

Σκόραρε ο Ανσαριφάρντ με την Εθνική Ιράν (VIDEO)

Ο Ιρανός επιθετικός μπήκε ως αλλαγή στο 73ο λεπτό κόντρα στη Συρία και κατάφερε να σκοράρει το τελικό 3-0 για την ομάδα του.

Ο Καρίμ Ανσαριφάρντ δεν ξεκίνησε στο βασικό σχήμα του Ιράν κόντρα στη Συρία και μπήκε ως αλλαγή στο 73ο λεπτό του αγώνα στη θέση του Αζμούν, όταν το σκορ ήταν 2-0 απ’ το ημίχρονο του ματς.

Ο επιθετικός της ΑΕΚ όμως, με την είσοδο του στον αγώνα έδειξε ιδιαίτερα ορεξάτος και έγινε αμέσως απειλητικός προς την ομάδα της Συρίας, καταφέρνοντας πριν καν συμπληρωθεί δέκα λεπτά με την παρουσία του στον αγώνα, να σκοράρει το τελικό 3-0.

Το Ιράν βγήκε στην επίθεση, η μπάλα έφτασε στον Ανσαριφάρντ, ο οποίος με μαεστρικό τρόπο ξεπέρασε και… ξάπλωσε κάτω δυο αντιπάλους του, φέρνοντας την μπάλα στο δεξί και με ένα δυνατό σουτ δημιούργησε το τελικό 3-0 για την ομάδα του.

Αξίζει να σημειωθεί, ότι ο Καρίμ φόρεσε το περιβραχιόνιο του αρχηγού και έβαλε τέλος στην αφλογιστία του με το εθνόσημο, καθώς είχε να σκοράρει με την εθνική ομάδα απ’ τις 10 Οκτωβρίου του 2019 και έφτασε τα 19 γκολ σε 75 συμμετοχές.