13.3
13:37

Βασικός ξανά ο Μπότος – Ασίστ ο Ιατρούδης (VIDEOS)

Οι δυο νεαροί ποδοσφαιριστές της ΑΕΚ συνεχίζουν την πορεία τους ως δανεικοί στο ολλανδικό πρωτάθλημα, χθες αγωνίστηκαν και οι δυο στις ομάδες τους.

Σε ακόμα ένα ματς της Γκόου Αχεντ Ιγκλς ξεκίνησε βασικός ο Φοίβος – Γιάννης Μπότος, ο οποίος κυμάνθηκε σε ρηχά νερά με βάση της απόδοσης του.

Η ομάδα στην οποία αγωνίζεται ως δανεικός ο νεαρός χαφ της ΑΕΚ, αναμετριόταν με την πρωτοπόρο του πρωταθλήματος Καμπούρ, με την οποία ήρθαν ισόπαλες οι δυο ομάδες με 0-0 εντός έδρας.

Ο Μπότος αγωνίστηκε σε ακόμα έναν αγώνα στον άξονα σε διάταξη 4-3-3 και έπαιξε όλο το 90λεπτό.

Δείτε το βίντεο:

Μπήκε αλλαγή ο Ιατρούδης, σημείωσε ασίστ

Απ’ την άλλη, ο δεύτερος ποδοσφαιριστής της ΑΕΚ που αγωνίζεται στην Ολλανδία, αλλά στην Φόλενταμ, είναι ο Γιάννης Ιατρούδης που μπήκε ως αλλαγή στο χθεσινό αγώνα κόντρα στην Ντεν Μπος.

Ο Έλληνας μεσοεπιθετικός δεν ξεκίνησε τον αγώνα και μπήκε στον αγωνιστικό χώρο στο 70ο λεπτό με το σκορ να βρίσκεται στο 3-0.

Η παρουσία του ήταν καλή στο παιχνίδι, καταφέρνοντας στο 87ο λεπτό να σημειώσει την ασίστ για το πέμπτη γκολ της ομάδας του, με σκόρερ τον Μέρκιν, δημιουργώντας το τελικό 1-5.

Η Φόλενταμ μετά απ’ αυτή τη νίκη βρίσκεται στην 7η θέση του βαθμολογικού πίνακα με 47 πόντους.