06.3
18:53

Χάρισε τον βαθμό της ισοπαλίας ο Βέρντε

Πρωταγωνιστής της Σπέτσια με το γκολ ισοφάρισης που πέτυχε ο Βέρντε.

Στο 1-1 έμειναν Σπέτσια και Μπενεβέντο και μοιράστηκαν από ένα βαθμό, που μπορεί να τους φανεί υπερπολύτιμο στη μάχη που δίνουν για παραμονή.

Στο 5ο λεπτό ο Γκιασί έβγαλε όμορφα για τον Ενζολά που αστόχησε από κοντά, ενώ στο 15’ ο Ιμπρότα έστρωσε στον Ζάιχ που πλάσαρε άστοχα, όντας μόνος του με τον Ζουτ. Στο 18’ ο Μπαζτόνι έκανε το σουτ από αριστερά αλλά ο Μοντιπό του είπε όχι, αλλά στο 24’ ο Γκάιτς έκανε την κίνηση στην περιοχή από αριστερά, έφερε την μπάλα στο δεξιά και πλάσαρε για το 0-1, πετυχαίνοντας έτσι το πρώτο του γκολ με τη φανέλα της Μπενεβέντο.

Στο 45ο λεπτό ο Βέρντε έπιασε όμορφο σουτ έξω από την περιοχή αλλά ο Μοντιπό έδιωξε και πάλι ενώ στο 57’ η κεφαλιά του Γκιασί σταμάτησε στο δοκάρι της Μπενεβέντο.

Στο 65’ το δυνατό σουτ του Ιμπρότα, πέρασε ελάχιστα έξω και στο 71’ ο Ματζιόρε εξ επαφής πλάσαρε στα σώματα, η μπάλα στρώθηκε στον Βέρντε που με πλασέ από το ύψος της περιοχής έκανε το 1-1.

Στο 76ο λεπτό μετά από κόρνερ ο Έρλιτς πήρε την κεφαλιά αλλά η μπάλα σταμάτησε στο δοκάρι του Μοντιπό.

Η Σπέτσια έχει πλέον 26 βαθμούς, όπως και η Μπενεβέντο, με την Κάλιαρι να ακολουθεί με 21 κι ένα ματς λιγότερο και την Τορίνο με 20 και δύο αγώνες λιγότερους.