31.1
19:58

Κάντιθ – Ατλέτικο 2-4: Με τεσσάρα στο +10 από τη Ρεάλ

Η Ατλέτικο Μαδρίτης επικράτησε 4-2 εκτός έδρας της Κάντιθ και με μία αγωνιστική λιγότερη βρίσκεται στο +10 από την δεύτερη Ρεάλ.

Σημαντικό διπλό πανηγύρισε η Ατλέτικο Μαδρίτης, η οποία επικράτησε 4-2 εκτός έδρας της Κάντιθ και διεύρυνε την διαφορά της στο +10 από τη Ρεάλ Μαδρίτης. Οι κολτσονέρος έχοντας και αγωνιστική λιγότερη βάζουν πλώρη για το πρωτάθλημα με την 8η σερί τους νίκη στη La Liga.

Η Ατλέτικο άνοιξε το σκορ στο 28ο λεπτό με όμορφη απευθείας εκτέλεση φάουλ του Λουίς Σουάρες. Στο 35′ ο Άλβαρο Νεγρέδο με σουτ μέσα από την περιοχή έφερε το ματς στα ίσα. Πριν από τη λήξη του ημιχρόνου ο Σαούλ έκανε δύο τα τέρματα των κολτσονέρος στο 44′.

Ο Λουίς Σουάρες στο 50ο λεπτό σημείωσε το δεύτερο προσωπικό του τέρμα στο παιχνίδι με εκτέλεση πέναλτι. Στο 71′ η Κάντιθ μείωσε ξανά με σκόρερ των Νεγρέδο, ενώ στο 88ο λεπτό ο Κόκε διαμόρφωσε το τελικό 2-4.

ΚΑΝΤΙΘ: Λεντέσμα, Γκονζάλεθ (87′ Φερνάντεθ), Κάλα (87′ Μάλμπασιτς), Μάουρο, Καρσελέν (54′ Γκαρίδο), Περέα, Φάλι (87′ Νιέτο), Τζόνσον, Σάλνι, Νεγρέδο, Λοσάνο (65′ Σάπονιτς)

ΑΤΛΕΤΙΚΟ: Όμπλακ, Σάβιτς, Χιμένεθ, Φελίπε, Τορέιρα (46′ Βρσάλικο), Γιορέντε, Κόκε, Λεμάρ (60′ Λόντι), Νίγκεθ (83′ Κοντογκμπιά), Σουάρες (84′ Ερέρα), Φέλιξ (60′ Κορέα)