21.1
14:33

Ορίστηκε διαιτητής για το ΠΑΟΚ – ΑΕΚ

Ο Σλοβένος διαιτητής, Σλάβκο Βίντσιτς, ορίστηκε απ’ την ΚΕΔ για να σφυρίξει το Κυριακάτικο ματς, της ΑΕΚ και του ΠΑΟΚ στην Τούμπα.

Η ΚΕΔ όρισε τον Σλάβκο Βίντσιτς για να διευθύνει το ντέρμπι της 18ης αγωνιστικής, την Κυριακή (24/01, 19:30), ανάμεσα στην ΑΕΚ και τον ΠΑΟΚ, στο γήπεδο της Τούμπας.

Ο Σλοβένος διαιτητής, θα έχει βοηθούς του, τους συμπατριώτες του, Κλάτσνικ και Κόβασιτς, ενώ τέταρτος ορίστηκε ο Βασίλης Φωτιάς του συνδέσμου Πέλλας.

Στο VAR θα είναι ο Σλοβένος Ματέι Γιούγκ, ενώ βοηθός του θα είναι ο Κωσταράς απ’ τον σύνδεσμο Αιτωλοακαρνανίας.

Αξίζει να σημειωθεί, ότι ο Σλοβένος έχει ξανά σφυρίξει ντέρμπι του ΠΑΟΚ στην Τούμπα και συγκεκριμένα το περυσινό, με τον Παναθηναϊκό, το οποίο έληξε 2-2, χάρη στη εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Βιεϊρίνια, στο 101ο λεπτό του ματς, στο οποίο είχε κρατήσει πάνω από… 10 λεπτά καθυστερήσεις.