13.1
22:22

Δύο γκολ σε επτά λεπτά για Φετφατζίδη με την Αλ Κορ

Ο Γιάννης Φετφατζίδης τράβηξε πάνω του όλα τα βλέμματα στο ξεκίνημα της αναμέτρησης μεταξύ της Αλ Αχλί και της Αλ Κορ, με τον 30χρονο μεσοεπιθετικό να σκοράρει δις για τους φιλοξενουμένους στα πρώτα λεπτά (VIDEOS).

Η 14η αγωνιστική του πρωταθλήματος του Κατάρ (Stars League) βρήκε την Αλ Κορ να αντιμετωπίζει εκτός έδρας την Αλ Αχλί, με τον Γιάννη Φετφατζίδη να παίρνει φωτιά από τα πρώτα λεπτά καθώς βρήκε δύο φορές το δρόμο προς τα δίχτυα δίνοντας μεγάλο αβαντάζ στην ομάδα του.

Μόλις στο 2′ άνοιξε το σκορ με άπιαστο αριστερό σουτ μέσα από τη μεγάλη περιοχή ενώ στο 7′ έκανε το 2-0 όταν κέρδισε πέναλτι και το εκτέλεσε εύστοχα ο ίδιος, στέλνοντας με δύναμη τη μπάλα στο κέντρο της αντίπαλης εστίας.

Πηγή: sport24.gr