11.12
00:58

Τα highlights του Λέστερ – ΑΕΚ (VIDEO)

Η ΑΕΚ ολοκλήρωσε την παρουσία της στο Europa League με ήττα από την Λέστερ (2-0), με δυο γρήγορα τέρματα στο πρώτο ημίχρονο του αγώνα.

Μέσα σε δυο λεπτά και δυο φάσεις, η Ένωση βρέθηκε με δυο γκολ διαφορά στο σκορ, δείχνοντας ξανά σημάδια αμυντικής αδράνειας.

Η ΑΕΚ έκλεισε την ευρωπαϊκή της παρουσία με ήττα στο Λέστερ της Αγγλίας, τερματίζοντας στην τελευταία θέση του ομίλου της.

Δείτε το βίντεο με τα highligths:

Τελευταία και… καταϊδρωμένη η ΑΕΚ

Δεν κατάφερε να μπει στην διεκδίκηση της πρόκρισης η Ένωση, έχοντας ολοκληρώσει την παρουσία της στο Europa League στην 4η θέση του ομίλου της.

Αρνητικό πρόσημο έχει η παρουσία της ΑΕΚ στους ομίλους του Europa League, καθώς υπέστη πέντε ήττες και πανηγύρισε μόλις μία νίκη.

Οι Κιτρινόμαυροι δεν κατάφεραν να διεκδικήσουν την πρόκριση στους «32» της ευρωπαϊκής διοργάνωσης.