21.11
21:52

Κι’ άλλο γκολ ο… on fire Γιακουμάκης! (VIDEO)

Ασταμάτητος δείχνει ο Έλληνας επιθετικός αφού ξανά σκόραρε και πέτυχε το 10ο γκολ του στην Ολλανδία και το 8ο στο Ολλανδικό πρωτάθλημα.

Ο Γιώργος Γιακουμάκης έχει πάρει φόρα και δεν λέει να σταματήσει να σκοράρει στην Ολλανδία με την φανέλα της Φένλο, καθώς και στο σημερινό αγώνα με την Βίλεμ του Βαγγέλη Παυλίδη, ο πρώην επιθετικός της ΑΕΚ βρήκε δίχτυα.

Πιο συγκεκριμένα η Βίλεμ είχε προηγηθεί στο 7ο λεπτό με γκολ του Παυλίδη και διπλασίασε τα τέρματα της στο 18ο λεπτό του ματς, με τον Σάγκλαμ, η Φένλο το μόνο που κατάφερε στο ματς ήταν να μειώσει με τον Γιακουμάκη στο 34ο λεπτό δημιουργώντας το 2-1 το οποίο έμεινε μέχρι το τέλος του ματς.

Ο Κρητικός επιθετικός, έκανε πολύ δύσκολο κοντρόλ μετά από βαθιά μπαλιά μέσα στην περιοχή έκανε ένα σουτ με το αριστερό και κέρδισε τον γκολκίπερ της Βίλεμ για το 2-1, δείχνοντας για ακόμα μια φορά ότι βρίσκεται… on fire στην Ολλανδία.