23.10
00:14

Η βαθμολογία του ομίλου της Ένωσης (ΦΩΤΟ)

Νίκος Κλεισαρχάκης

Στην 3η θέση του πίνακα βρίσκεται η ομάδα της ΑΕΚ μετά την ήττα (3-0) στην Μπράγκα και τη νίκη της Λέστερ επί της Ζόρια.

Δεν κατάφερε να ανταποκριθεί στις απαιτήσεις η Ένωση κόντρα στην Μπράγκα κατά την πρεμιέρα των ομίλων του Europa League.

Η ήττα με 3-0 οδηγεί την ΑΕΚ στην 3η θέση του πίνακα βαθμολογίας, με την Ζόρια να δέχεται και η ίδια 3 τέρματα από την Λέστερ.

Άγγλοι και Πορτογάλοι στην πρώτη και δεύτερη θέση του ομίλου, κάνοντας ξεκίνημα με το… δεξί.

Δείτε τον όμιλο:

Έξαλλος ο Καρέρα με τον Λιβάγια!

Μπήκε στο 62ο λεπτό και αντικαταστάθηκε στο 88’ ο Κροάτης επιθετικός της ΑΕΚ από τον… έξαλλο Μάσιμο Καρέρα.

Φανερά εκνευρισμένος ο Ιταλός τεχνικός της Ένωσης με τον τρόπο παιχνιδιού των Κιτρινόμαυρων και δη με τον Μάρκο Λιβάγια.

Ο Καρέρα πέρασε τον 27χρονο επιθετικό στο 62ο λεπτό του αγώνα ώστε να βοηθήσει και να γίνει πιο απειλητική η ΑΕΚ με στόχο να βγάλει… αντίδραση.