17.10
16:24

Ξεμούδιασμα για την Βασίλισσα

O Ηλίας Παπαθεοδώρου έδωσε την ευκαιρία σε όλους τους παίκτες της ομάδας να πάρουν λεπτά συμμετοχής και να… ξεμουδιάσουν. Η ΑΕΚ επικράτησε άνετα επί του Κολοσσού Ρόδου (92-70) και έδωσε θετικά σημάδια ενόψει της νέας σεζόν.

Mε την πρεμιέρα της Basket League να μετατίθεται για μία εβδομάδα, αλλά και την πρεμιέρα του BCL για την ΑΕΚ κόντρα στην Τσμόκι Μινσκ, οι “κιτρινόμαυροι” έδωσαν φιλικό με τον Κολοσσό στο ΟΑΚΑ, επικρατώντας με 92-70.

H ΑΕΚ πήρε από την αρχή το πάνω χέρι στο παιχνίδι, ξεφεύγοντας με 32-15 στην πρώτη περίοδο και 57-30 στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου, φτάνοντας τελικά σε μία άνετη νίκη, σε ένα παιχνίδι που δεν αγωνίστηκε ο Κιθ Λάνγκφορντ.

Τα δεκάλεπτα: 32-15, 57-30, 80-50, 92-70

Οι πόντοι της ΑΕΚ (Παπαθεοδώρου): Μωραϊτης 3 (1), Ζήσης 7, Ρογκαβόπουλος 7 (1), Γκίκας 6 (2), Χρυσικόπουλος 19 (5), Κατσίβελης 4, Μορέιρα 11, Ματσιούλις 15 (2), Γιάνκοβιτς 6 (1), Γόντικας 3, Σλότερ 6, Λοτζέσκι 5