17.10
23:06

Τάσος Δώνης: Αποβολή με απευθείας κόκκινη κόντρα στη Λοριάν

Ο Τάσος Δώνης πρόλαβε να παίξει μόλις εννέα λεπτά στο παιχνίδι με τη Λοριάν, αφού αποβλήθηκε με απευθείας κόκκινη κάρτα.

H Ρεμς ηττήθηκε εντός έδρας από τη Λοριάν (1-3), με τον Τάσο Δώνη να προλαβαίνει να παίξει μόλις εννέα λεπτά λόγω της αποβολής του με απευθείας κόκκινη κάρτα.

Ο επιθετικός πέρασε στον αγωνιστικό χώρο στο 81ο λεπτό (κι ενώ η ομάδα του ήταν ήδη πίσω με δύο γκολ), αλλά δεν κατάφερε να παραμείνει μέχρι το φινάλε, αφού στο 90ο λεπτό αποβλήθηκε για μαρκάρισμα στο κέντρο του γηπέδου.

Σε προσπάθειά του να ανακόψει την αντεπίθεση των φιλοξενούμενων, έκανε τάκλιν από πίσω στον αντίπαλό του, μαρκάρισμα που τιμωρήθηκε με απευθείας κόκκινη από τον διαιτητή της αναμέτρησης.

Πηγή: sport24.gr