03.10
20:10

Ήττα και αποκλεισμός από τις Αμαζόνες

Σε κακή μέρα βρέθηκαν οι αθλήτριες της ΑΕΚ στο τουρνουά της Καλαμάτας, καθώς ηττήθηκαν (3-0 στα σετ) από τις Αμαζόνες, δίχως να βρίσκουν πατήματα και δείχνοντας πως χρειάζεται δουλειά ενόψει της πρεμιέρας.

Δεν τα κατάφεραν τα κορίτσια της ΑΕΚ στο τουρνουά προετοιμασίας που συμμετέχουν στην Καλαμάτα.

Οι Αμαζόνες έδειξαν πιο… έτοιμες από την Ένωση, με την ομάδα του Κώστα Αρσενιάδη να χάνει στον ημιτελικό με 0-3 στα σετ.

Φυσικά δεν έχουν φορτσάρει τα νέα μεταγραφικά αποκτήματα της ομάδας, τα οποία αναμένεται να δώσουν ώθηση. Ωστόσο, η ΑΕΚ φάνηκε πως χρειάζεται δουλειά ενόψει της πρεμιέρας της Volleyleague.

Η άσχημη μέρα της ομάδας φαίνεται άλλωστε και από τα σετ, καθώς δεν κατάφεραν να απειλήσουν την αντίπαλη ομάδα (12-25 στο πρώτο). Στο δεύτερο σετ ανέβασαν ρυθμό όμως η νίκη που θα έδινε ψυχολογία δεν ήρθε (21-25). Έτσι το ματς ολοκληρώθηκε με την Ένωση να χάνει και το τρίτο σετ (16-25).

Αύριο (04/10) η ΑΕΚ θα αντιμετωπίσει τον ηττημένο του αγώνα Απόλλων Καλαμάτας-ΑΟ Μαρκόπουλου.

ΑΕΚ – ΑΟΝΝΝΕ Αμαζόνες 0-3