26.5
23:50

Βαθμός στο 90+5′ για Νυρεμβέργη και Μαυροπάνο με απίθανο αυτογκόλ

Η Νυρεμβέργη με τον Ντίνο Μαυροπάνο βασικό έσωσε το βαθμό (2-2) στο Ρέχενσμπουργκ χάρη στο απίθανο αυτογκόλ του Κνίπινγκ στο πέμπτο λεπτό του επιπρόσθετου χρόνου.

Ακόμη δεν έχει πανηγυρίσει τη νίκη η Νυρεμβέργη με την επιστροφή της δράσης στο γερμανικό ποδόσφαιρο. Στις 17 Μαΐου η ομάδα στην οποία αγωνίζεται ο Ντίνος Μαυροπάνος γνώρισε την εκτός έδρας ήττα (1-0) από τη Ζανκτ Πάουλι, ενώ την Παρασκευή (22/5) αναδείχθηκε ισόπαλη εντός έδρας με την Άουε.

Την Τρίτη το βράδυ έπαιξε στο Ρέχενμπουργκ και μάλιστα προηγήθηκε με το γκολ του Ίσακ έντεκα λεπτά μετά από την έναρξη του ματς. Οι γηπεδούχοι, ωστόσο, ισοφάρισαν με τον Άλμπερς στο 44ο λεπτό, ενώ πήραν το προβάδισμα στο 48ο με τον Στόλτσε.

Με τον 22χρονο Έλληνα αμυντικό να ξεκινά βασικός και ν’ αγωνίζεται σε όλο το ματς, η Νυρεμβέργη έσωσε το βαθμό στο πέμπτο λεπτό του επιπρόσθετου χρόνου. Και με τι τρόπο! Με ένα απίθανο αυτογκόλ του Τιμ Κνίπινγκ. Δείτε τη φάση:

Η Νυρεμβέργη μετά από 28 ματς έχει συγκεντρώσει 31 βαθμούς και βρίσκεται στην 15η θέση, ενώ η Ρέχενσμπουργκ στον ίδιο αριθμό ματς 35 και βρίσκεται στη 10η θέση.