10.3
11:55

Είδε Χέρενφεν-Άγιαξ και Φέγενορντ-Βίλεμ ο Ίβιτς!

Ο τεχνικός διευθυντής της ΑΕΚ με την ευκαιρία του ταξιδιού στην Ολλανδία, παρακολούθησε από κοντά το Χέρενφεν – Άγιαξ και Φέγενορντ – Βίλεμ.

Απ’ την στιγμή που έγινε γνωστό το ταξίδι του Ίλια Ίβιτς στην Ολλανδία, για να παρακολουθήσει προπονητικά κέντρα ενόψει της καλοκαιρινής προετοιμασίας, είχε γνωστοποιηθεί ότι θα παρακολουθήσει και κάποια παιχνίδια για πιθανούς μεταγραφικούς στόχους.

Συγκεκριμένα, ο τεχνικός διευθυντής της ΑΕΚ, σύμφωνα με την «ΩΡΑ των Σπορ» παρακολούθησε το ματς της Χέρενφεν με τον Άγιαξ, στο οποίο οι φιλοξενούμενοι επικράτησαν με 3-1, χάρη στα τέρματα του Ντούσαν Τάντιτς (57ο, 60ο λεπτό) και του Κούινσι Προμές (63ο λεπτό), ενώ οι γηπεδούχοι κατάφεραν και μείωσαν με τον Φαν Μπέργκεν στο 67ο λεπτό.

Απ’ εκεί και έπειτα παρακολούθησε και τον αγώνα της Φέγενορντ με την Βίλεμ, με την ομάδα του Ρότερνταμ να παίρνει το τρίποντο, νικώντας με 2-0 χάρη στα τέρματα των Γενς Τόουρνσταρ (30′) και Στέφεν Μπεργκχούις (35′ πέναλτι).

Και στα δυο ματς ο Ίλια Ίβιτς τσέκαρε πιθανούς μεταγραφικούς στόχους, των τεσσάρων ομάδων, ενόψει της μεταγραφικής περιόδου του καλοκαιριού.