18:34

Στο ρελαντί η ΑΕΚΑΡΑ! Εντυπωσιακό διπλό επί του Δούκα

Χάρης Κολχούρης

Οι μάγκες του χάντμπολ συνέτριψαν την ομάδα του Δούκα στο Δαΐς  με σκορ 20-39

Η εξόρμηση της Ένωσης στην έδρα του Δούκα δεν… φόβιζε ιδιαίτερα, αλλά κανείς δεν περίμενε τόσο μεγάλη διαφορά του σκορ ανάμεσα στις δύο ομάδες.

Η ΑΕΚ με πρωταγωνιστή τους Δομπρή, Κεδέρη, Χόγκας και Μόγια έκανε επίδειξη δύναμης απέναντι στον σαφώς υποδεέστερο Δούκα.

Οι κιτρινόμαυροι του Δημήτρη Δημητρούλια ξεκίνησαν πολύ δυνατά την αναμέτρηση, βάζοντας δύσκολα στους αντιπάλους τους. Με την διαφορά να φτάνει γρήγορα στα 5 γκολ, η ΑΕΚ έβαλε τις βάσεις για μια μεγάλη επικράτηση!

Με το πόδι μονίμως… στο γκάζι η Ένωση δεν σταμάτησε ούτε λεπτό να επιβάλλει τον ρυθμό της και δεν επέτρεψε σε κανένα σημείο του αγώνα στην ομάδα του Δούκα, να ελπίζει για θετικό αποτέλεσμα.

Το ημίχρονο έληξε με το σκορ στο 9-17, ενώ και στο δεύτερο ημίχρονο η ΑΕΚ με την ευστοχία της έκοψε γρήγορα τις όποιες ορέξεις είχε ο αντίπαλος της. Ο ρυθμός παρέμεινε στα ύψη μέχρι και το τελευταίο σφύριγμα, με την ΑΕΚ να παίρνει ένα ναι μεν αναμενόμενο διπλό, αλλά συνάμα εντυπωσιακό, με σκορ 20-39!