27.2
18:00

Βασικός με την Εθνική ο Τσιόκρης

Ο νεαρός ποδοσφαιριστής της ΑΕΚ αγωνίστηκε βασικός για 65 λεπτά με την Εθνική Ελλάδας U17 στο ισόπαλο ματς (1-1) με την αντίστοιχη ομάδα της Βουλγαρίας.

Η ενημέρωση της Ακαδημίας Ποδοσφαίρου ΠΑΕ ΑΕΚ:

Με τον μέσο της ΑΕΚ Μανώλη Τσιόκρη να αγωνίζεται βασικός για 65 λεπτά, η Εθνική Ελλάδας U17 αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1 με την αντίστοιχη της Βουλγαρίας σε φιλικό αγώνα στο Μπλαγκόεβγκραντ.
Ηταν ο δεύτερος φιλικός των δύο ομάδων, μετά από αυτόν της περασμένης Τρίτης στο ίδιο γήπεδο με νικήτρια την Ελλάδα με σκορ 1-0. Στον πρώτο αγώνα ο Τσιόκρης είχε αγωνιστεί και πάλι για 65′ ως βασικός, ενώ ο τερματοφύλακας της ΑΕΚ Αγγελος Αγγελόπουλος είχε αγωνιστεί και στα 90′. Σήμερα δεν αγωνίστηκε.