19.1
15:02

Ραούλ Χιμένες: Πρώτος σκόρερ στην ιστορία της παρουσίας της Γουλβς στην Πρέμιερ Λιγκ!

Ο Ραούλ Χιμένες έφτασε στα 23 τέρματα στο κορυφαίο πρωτάθλημα με τη φανέλα της Γουλβς και έγινε ο πρώτος σκόρερ στην ιστορία της παρουσίας της ομάδας στην πρώτη κατηγορία του αγγλικού ποδοσφαίρου μετά και το 3-2 με τεράστια ανατροπή απέναντι στη Σαουθάμπτον στο St. Mary’s!

Ο Μεξικανός επιθετικός των «λύκων» έφτασε στα 10 γκολ σε 23 ματς πρωταθλήματος την τρέχουσα σεζόν στην Πρέμιερ Λιγκ, έχει και 6 ασίστ και το απόγευμα του Σαββάτου ήταν καθοριστικός και αποτελεσματικός στην έδρα των «αγίων».

Παρά το γεγονός πως το σύνολο του Χάσενχουτλ είχε πάρει προβάδισμα δυο τερμάτων από το πρώτο ημίχρονο της αναμέτρησης, η Γουλβς έκανε τρομερό come-back στο δεύτερο ημίχρονο.

Ο Πέδρο Νέτο στο 53ο λεπτό μείωσε και πήρε τη σκυτάλη ο Ραούλ Χιμένες που με δύο γκολ στο 65′ και το 76′ έφερε τα πάνω – κάτω και χάρισε σπουδαίο «τρίποντο» στην ομάδα του.

Με αυτά τα δύο τέρματα, έγινε πλέον ο κορυφαίος σκόρερ στην ιστορία του κλαμπ σε επίπεδο Πρέμιερ Λιγκ, φτάνοντας τον προσωπικό του λογαριασμό στα 23 «χτυπήματα» απέναντι σε αντιπάλους.