20.12
15:25

Γέμισαν μετάλλια οι ποδηλάτες!

“Κιτρινόμαυρη” βάφτηκε και η διοργάνωση SUPER C CROSS PAPAGOS που διοργάνωσε o ΑΟ ΘΗΣΕΑΣ την Κυριακή 15 Δεκεμβρίου.

Οι ποδηλάτες της ΑΕΚ πραγματοποιώντας εξαιρετικές εμφανίσεις κατέκτησαν 5 μετάλλια και μία 5η θέση, παρά τις δύσκολες συνθήκες με τον αγωνιστικό χώρο να μοιάζει με πισίνα λάσπης.

Στην κατηγορία Μάστερς, ο Τάσος Καβαλιεράτος κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο στην κατηγορία Μάστερς στο αγώνισμα Cyclo Cross CX, σηκώνοντας ψηλά τη σημαία του Συλλόγου. Το χάλκινο μετάλλιο στο MTB XCC κατέκτησε ο Διονύσης Πλατσάκης, ενώ λίγο πιο πίσω τερμάτισε ο Βασίλης Τριανταφυλλίδης (5η θέση).

Στην κατηγορία Open Kids MTB, ο Στράτος Μανωλίδης πρώτευσε στους Παμπαίδες, ενώ τον… μιμήθηκε ο Ιωάννης Τριανταφυλλίδης στα Μίνι Μικρά. Τέλος, ο Αριστείδης Δημητρόπουλος ανέβηκε στο δεύτερο σκαλί του βάθρου στα Μίνι Μεγάλα.

Την αποστολή του “Δικεφάλου” συνόδεψε ο Υπεύθυνος Οργάνωσης και Ανάπτυξης της ΑΕΚ, κ. Χρήστος Μαυροθαλασσίτης.