19.11
23:40

Ερυθρόλευκη… αυτοκτονία

Ένα ματς που έμοιαζε δικό του μέχρι τα πρώτα λεπτά της τέταρτης περιόδου έχασε ο Ολυμπιακός. Οι Πειραιώτες παρουσίασαν πολύ άσχημη εικόνα στο τελευταίο δεκάλεπτο και άφησαν το ματς να φύγει από τα χέρια τους, υποχωρώντας έτσι στο 3-6 κι επιτρέποντας στην Μπάγερν να ανέβει στο 4-5.

Ουσιαστικά, οι παίκτες του Κεμζούρα έμοιαζαν σαν να… σταμάτησαν να παίζουν στην τέταρτη περίοδο και δεν μπόρεσαν να βγάλουν σχεδόν καμία άμυνα.

Είναι χαρακτηριστικό πως στο τρίτο δεκάλεπτο έφτασαν να προηγούνται ακόμη και με +12 και φαινόταν πως οδεύουν προς ένα πολύτιμο διπλό, το οποίο εν τέλει τους γλίστρησε.

Ο Μάοντο Λο ήταν ο απόλυτος πρωταγωνιστής για τους νικητές, που πήραν σημαντικές λύσεις και από τους Ντανιλο Μπάρτελ – Γκρεγκ Μονρό, ενώ ο Ολυμπιακός βασίστηκε σε μεγάλο μέρος του αγώνα στον Ουέιντ Μπόλντγουιν που δήλωσε παρών και είχαν επίσης σε καλό βράδυ τον Κώστα Παπανικολάου.

Η «διαβολοβδομάδα» συνεχίζεται για τον Ολυμπιακό με ένα ακόμη παιχνίδι στην Γερμανία κόντρα στην Άλμπα (21/11, 21:00), ενώ η Μπάγερν θα υποδεχθεί τον Παναθηναϊκό μία μέρα αργότερα (22/11, 21:30).

Πηγή: sdna.gr