16.11
14:43

Φιλική «οχτάρα» της Κ19 επί του Κιθαιρώνα

H ομάδα Κ19 της ΑΕΚ νίκησε 8-1 τον Κιθαιρώνα Καπαρελλίου (ομάδα Γ’ Εθνικής) σε φιλικό αγώνα που διεξήχθη στις εγκαταστάσεις της Ακαδημίας της ΑΕΚ στα Σπάτα.

Η ΑΕΚ προηγήθηκε 7-0 στο ημίχρονο με μεγάλο πρωταγωνιστή το Γιάννη Κορομηλά (φωτογραφία) που πέτυχε τέσσερα γκολ, όλα με υποδειγματικά πλασέ.

Ένα πέναλτι του Γιάννη Σαρδέλη, ένα πλασέ του Ευθύμη Χριστόπουλου κι ένα σουτ του Θεοδόση Μαχαίρα διαμόρφωσαν το σκορ του ημιχρόνου. Το όγδοο γκολ ήρθε με σουτ του Μιχάλη Τόλιου, ενώ για τον Κιθαιρώνα μείωσε ο Αποστολόπουλος.

Ο Ηλίας Καλοπήτας παρέταξε ως αρχική ενδεκάδα τους Καλούδη, Λιωνή, Αρβανίτη, Καραβίδα, Σταμούλη, Κώτσιο, Τσέλιο, Σαρδέλη, Κορομηλά, Μαχαίρα, Χριστόπουλο. Στο δεύτερο μέρος αγωνίστηκαν και οι Κυριτσάς, Μεταξάς, Κάτσικας, Ματζουρανάκης, Τσαρούχας, Δημητρίου, Τόλιος, Κρητικός