09.11
21:59

Premier League: Ένα μήνα χωρίς νίκη η Τότεναμ!

Η Τότεναμ άνοιξε το σκορ με τον Σον, αλλά και πάλι δεν πανηγύρισε τη νίκη. Η Σέφιλντ ισοφάρισε στο τελικό 1-1 με Μπάλντοκ και οι σπερς μετρούν πέντε σερί ματς σε ένα μήνα χωρίς τρίποντο στην Premier League.

Μπορεί στην Ευρώπη να πανηγύρισε δυο νίκες επί του Ερυθρού Αστέρα, αλλά στην Premier League η νίκη αγνοείται η Τότεναμ. Οι σπερς ήδη τρέχουν πέντε ματς σερί στο αγγλικό πρωτάθλημα – σε διάστημα ενός μήνα – χωρίς να έχουν πανηγυρίσει το τρίποντο.

Μετά την Μπράιτον, τη Γουότφορντ, τη Λίβερπουλ και την Έβερτον, οι Λονδρέζοι δεν μπόρεσαν να νικήσουν ούτε τη Σέφιλντ. Ο Σον άνοιξε το σκορ στο 58ο λεπτό με ωραίο πλασέ, αλλά ο Μπάλντοκ ισοφάρισε για τις λεπίδες ύστερα από είκοσι λεπτά (78′) με κεφαλιά μετά από σέντρα του ΜακΓκόλντρικ.

Η Έβερτον φιλοξενήθηκε από την Σαουθάμπτον και άνοιξε το σκορ μόλις τέσσερα λεπτά μετά από την έναρξη του ματς με τον Ντέιβις. Οι άγιοι ισοφάρισαν με τον Ινγκς στο 50ό λεπτό, αλλά η ομάδα του Μάρκο Σίλβα πανηγύρισε το τρίποντο με το γκολ του Ρισάρλιζον στο 75′.

Νίκη και για τη Νιούκαστλ. Μπορεί να έμεινε πίσω από τον Ουίλσον, αλλά τα γκολ των Γέντλιν και Κλαρκ έδωσαν τη νίκη στους γηπεδούχους. Η Μπέρνλι φιλοξένησε τη Γουέστ Χαμ και δεν συνάντησε αντίσταση από τα σφυριά. Τα συνέτριψε με 3-0.