24.10
21:59

Συνεχίζει ακάθεκτη προς τον τίτλο

Άνετη επικράτηση για την ομάδα futsal με 4-1 επί της Σαλαμίνας.

Η ΑΕΚ για την εμβόλιμη 7η αγωνιστική του Πρωταθλήματος της futsal Super League αντιμετώπισε στο κλειστό του Καματερού την ομάδα της Σαλαμίνας επικρατώντας εύκολα με 4-1.

Η αναμέτρηση άρχισε με τους καλύτερους οιωνούς για την Ένωση, καθώς μόλις στο 2′ ο Ντάτης με όμορφο σουτ έξω από την περιοχή έκανε το 1-0.

Το 2-0 έγινε λίγα λεπτά αργότερα με τον Θανασάι να εκμεταλλεύεται άριστα την ολιγωρία στην άμυνα των φιλοξενουμένων. Το πρώτο ημίχρονο ολοκληρώθηκε με το σκορ στο 3-0 με σκόρερ του τρίτου τέρματος τον Γούση.

Στην επανάληψη ο Γιάννης Ζιάβας προχώρησε σε αλλαγές, ενώ ο Μάνος σημείωσε το 4-0 με τη Σαλαμίνα να μειώνει σε 4-1 λίγο πριν το τέλος.

Με αυτό τον τρόπο η ομάδα του Γιάννη Ζιάβα παρέμεινε στην κορυφή της βαθμολογίας συνεχίζοντας αήττητη την πορεία της προς τον τίτλο.

Επόμενη αγωνιστική υποχρέωση την Τετάρτη (30/09, 19:00) εκτός έδρας με τον ΑΣΕ Δούκα.