19.10
21:39

Με άνεση τα κορίτσια της Ένωσης!

Χωρίς να δυσκολευτεί η γυναικεία ομάδα βόλεϊ της ΑΕΚ επικράτησε με 3-0 σετ των Βριλησσίων και έκανε το 2 στα 2.

Με 3-0 σετ (25-16, 25-16, 25-16) επικράτησε η γυναικεία ομάδα βόλεϊ της ΑΕΚ του ΦΟ Βριλησσίων για την 2η αγωνιστική της Pre League και σημείωσε το “2×2” στο Πρωτάθλημα. Οι “κιτρινόμαυρες” ήταν καλύτερες σε όλη τη διάρκεια της αναμέτρησης και έχοντας στο πλευρό τους 100 περίπου φιλάθλους του “Δικεφάλου” έφτασαν στην άνετη νίκη.

Οι εισπράξεις από τα εισιτήρια του αγώνα θα δοθούν στον Παναγιώτη-Ραφαήλ, ενώ σχεδόν όλοι οι φίλαθλοι πρόσφεραν και επιπλέον ποσό για τον μικρό μαχητή της ζωής δείχνοντας έμπρακτα τη στήριξη τους.

Το “παρών” στο γήπεδο έδωσαν ο Πρόεδρος του Συλλόγου, κ. Αλέξης Αλεξίου, ο Γενικός Αρχηγός, κ. Νικόλαος Δευτεραίος, και το Μέλος του ΔΣ, κ. Γεωργία Λεμονιά.

Στο πρώτο σετ, η ΑΕΚ ξεκίνησε νωθρά με τα Βριλήσσια να προηγούνται με 0-3. Η “Ένωση” με την Ράπτη στο σερβίς κατάφερε να μειώσει σε 2-3, ενώ με άσσο της Διάλλα έφερε το σετ στα ίσια (5-5). Το σύνολο του Μανώλη Αποστολογιωργάκη όσο περνούσε η ώρα έβρισκε ρυθμό και με την Μπίσκου να πηγαίνει στο σερβίς στο 7-7, “εκτόξευσε” τη διαφορά στους 6 πόντους με τις Κουντουρά και Καββαδία να “σκεπάζουν” το φιλέ (13-7). Η ΑΕΚ συνέχισε να πιέζει στο σερβίς και με τη Νομικού να… “εκτελεί” με μεγάλη ευστοχία επικράτησε με 25-16 στο πρώτο σετ.

Στο δεύτερο σετ, οι δύο ομάδες βάδιζαν χέρι-χέρι έως το 10-10. Η Μάρα Ράπτη σε εκείνο το σημείο πήγε στο σερβίς και έφυγε από τη γραμμή αφού έδωσε αέρα 5 πόντων στο “Δικέφαλο” (15-10). Οι “κιτρινόμαυρες” με εντυπωσιακά χτυπήματα των Νομικού και Μπίσκου ανέβασαν τη διαφορά και έφτασαν στο 2-0 με 25-16.

Στο τρίτο σετ, και πάλι τα σερβίς της Ράπτη έδωσαν κεφάλι στο σκορ στην ΑΕΚ (3-1, 6-2). Οι φιλοξενούμενες μείωσαν σε 9-7, αλλά με τις Νομικού, Κονυτουρά, Ράπτη και Διάλλα η “Ένωση” ξέφυγε στο σκορ διαμορφώνοντας το τελικό 3-0 με 25-16 και πάλι.

ΑΕΚ – ΦΟ Βριλησσίων 3-0