04.10
08:06

«Οχτάρα» από τους Αετούς στο Ικόνιο

Τη νίκη με 8-0 πανηγύρισε η ανδρική ομάδα ποδοσφαίρου σάλας της ΑΕΚ που επικράτησε του Νέου Ικονίου εκτός έδρας.

Οι Πρωταθλητές και Υπερκυπελλούχοι Ελλάδος, επέκτειναν το αήττητο και νικηφόρο σερί που κρατά από τις 11/11/2018, ενώ απολαμβάνουν την κορυφή του βαθμολογικού πίνακα με το “3×3” στην Futsal Superleague.

Οι “κιτρινόμαυροι” μπήκαν δυνατά στην αναμέτρηση και μετά από αρκετές χαμένες ευκαιρίες στο πρώτο δεκάλεπτο, σημείωσαν 4 τέρματα σε διάστημα 8′ (10′-18′). Συγκεκριμένα, Θανασάι, Ταρνανίδης, Καρύδας και Χατζηφωτίου διαμόρφωσαν το 0-4 του πρώτου μέρους.

Στο δεύτερο ημίχρονο, η “Ένωση” συνέχισε στου ίδιους ρυθμούς και βρήκε άλλα 4 τέρματα, με τους Χατζηφωτίου (2 γκολ-χατ τρικ), Ασημακόπουλο και Πάνου.

Επόμενη αγωνστική υποχρέωση για την ΑΕΚ, την Κυριακή (06/10, 16:00) με αντίπαλο τον Μινώταυρο εντός έδρας.

ΑΟ Νέο Ικόνιο – ΑΕΚ 0-8