30.9
14:43

Έξαλλος ο Μελισσανίδης, διαμαρτυρήθηκε στον Κλόσνερ

Ο διοικητικός ηγέτης της ΑΕΚ ήταν εκνευρισμένος με τον Ελβετό διαιτητή και θέλησε να εκφράσει τα παράπονα του στο ημίχρονο του αγώνα.

Πολλά ήταν τα παράπονα της ΑΕΚ για την χθεσινή διαιτησία του Στέφαν Κλόσνερ στο ματς με τον ΠΑΟΚ με αποτέλεσμα να φέρει την αντίδραση όχι μόνο των ανθρώπων της ομάδας που κάθονταν στον πάγκο της ομάδας, αλλά και του Δημήτρη Μελισσανίδη με τον Γιάννη Παπαδόπουλο.

Συγκεκριμένα, μετά τις έντονες διαμαρτυρίες του Βασίλη Δημητριάδη, προς τον Ελβετό με την λήξη του πρώτου ημιχρόνου, ήταν η σειρά των δυο ανδρών της Ένωσης, να διαμαρτυρηθούν πηγαίνοντας στα αποδυτήρια των διαιτητών.

Ο Τίγρης εκεί διαμαρτυρήθηκε σε έντονο ύφος στον Ελβετό διαιτητή, για τον τρόπο που έπαιζε τις δυο ομάδες στο πρώτο ημίχρονο, κάνοντας ιδιαίτερα παράπονα για τα λίγα φάουλ που είχε δώσει μέχρι εκείνη την ώρα στην ΑΕΚ.

“Τα φάουλ είναι 11-2, δώσε και σε εμάς κανένα φαουλ” είπε συγκεκριμένα ο διοικητικό ηγέτης της ΑΕΚ, δείχνοντας τον εκνευρισμό του για τα περίεργα σφυρίγματα του Κλόσνερ.

Μετά από λίγο οι δυο άνδρες αποχώρησαν απ’ τα αποδυτήρια και παρότι στο τέλος του αγώνα είχε ακυρωθεί κανονικό γκολ της ΑΕΚ, δεν υπήρξε συνέχεια και όλα κύλησαν ομαλά. Μάλιστα, ο διαιτητής φαίνεται πως έγραψε στο φύλλο αγώνος την φράση που του είπε ο Δημήτρης Μελισσανίδης.