22.9
19:47

Κυριάρχησε η ΑΕΚ επί του Παναθηναϊκού

Η ομάδα Futsal της ΑΕΚ ξεκίνησε εντυπωσιακά το πρωτάθλημα νικώντας τον Παναθηναϊκό με 4-1 στο κλειστό της Κυψέλης.

Η «Ένωση» συνέτριψε με 4-1 τον Παναθηναϊκό στο κλειστό της Κυψέλης και ξεκίνησε εντυπωσιακά το νέο πρωτάθλημα.  Οι «κιτρινόμαυροι» ήταν καταιγιστικοί κάνοντας επίδειξη δύναμης σε όλη την διάρκεια του αγώνα.

Η ΑΕΚ έδειξε να πατάει καλύτερα στο παιχνίδι και άνοιξε το σκορ στο 7ο λεπτό με τον Μάνο να σημαδεύει στο δεξί παραθυράκι και να βρίσκει δίχτυα, ενώ με πλασέ του Χατζηφωτίου τρία λεπτά αργότερα έφτασε στο 2-0. Ο Παναθηναϊκός είχε την ευκαιρία να μειώσει σε 2-1, αλλά ο Θεοφίλου δήλωσε «παρών» για ακόμα μια φορά και κράτησε την εστία του αλώβητη.  Η απάντηση της ΑΕΚ ήρθε στο φινάλε του πρώτου μέρους με τον Μάνο να πετυχαίνει το δεύτερο προσωπικό του γκολ για το 3-0.

Στην επανάληψη, οι «κιτρινόμαυροι» συνέχισαν να έχουν τον έλεγχο, ενώ στις προσπάθειες του Παναθηναϊκού για να μειώσει το σκορ, ο Θεοφίλου ήταν πάντα εκεί. Στο 13΄ του δευτέρου μέρους η ΑΕΚ πέτυχε ένα ακόμα γκολ με τον Μάνο για το 4-0. Οι πράσινοι το μόνο που κατάφεραν ήταν να μειώσουν σε 4-1 με τον Γκρίντζαλη.