22.9
11:39

Φιλική νίκη στο… ρελαντί

Άλλη μία φιλική νίκη πήρε η γυναικεία ομάδα βόλεϊ, που επικράτησε το απόγευμα του Σαββάτου (21/09) του Αιγάλεω εκτός έδρας, δίχως να πιάνει υψηλή απόδοση.

Ο Μανώλης Αποστολογιωργάκης είδε τις αθλήτριες του μετά το πρώτο σετ να ανεβάζουν ρυθμούς και να ανατρέπουν το αρχικό 1-0, ενώ έδωσε χρόνο συμμετοχής σε όλες τις αθλήτριες. Φυσικά, έγιναν πολλές και διάφορες δοκιμές σε όλη τη διάρκεια της αναμέτρησης.

Η ΑΕΚ απώλεσε το πρώτο σετ με στις λεπτομέρειες, με 25-23, αλλά στη συνέχεια όχι μόνο ισοφάρισε σε 1-1 με 21-25, αλλά προηγήθηκε και με 1-2 σετ με 20-25, αυξάνοντας τα ποσοστά της στην υποδοχή και τις δεύτερες επιθέσεις. Οι δύο προπονητές αποφάσισαν το τέταρτο σετ να ολοκληρωθεί στους 15 πόντους, με τον “Δικέφαλο” να επικρατεί με 14-16.

Αγωνιστικά η ΑΕΚ εμφάνισε ορισμένα κενά ανά περιόδους στο παιχνίδι της, αλλά από την άλλη είχε και μερικές στιγμές πολύ υψηλής απόδοσης. Ο Έλληνας τεχνικός διευθυντής έβγαλε τα δικά του συμπεράσματα και είδε θετικά και αρνητικά που πρέπει να παγιωθούν αλλά και να βελτιωθούν αντίστοιχα.

Τα φιλικά της ΑΕΚ συνεχίζονται σήμερα (22/09, 16:45) στο Σχολικό Κλειστό Νέας Φιλαδέλφειας με αντίπαλο τον Ηλυσιακό.

Αιγάλεω – ΑΕΚ 1-3