16.9
22:15

Κατέκτησε το Super Cup η ΑΕΚΑΡΑ!

Η ΑΕΚ επικράτησε με 5-2 επί του Δούκα και σήκωσε το Super Cup, κατακτώντας τον πρώτο τίτλο της σεζόν, σε ένα δραματικό τελικό.

Με κούπα ξεκίνησε και η φετινή σεζόν για την ΑΕΚ Futsal, καθώς επικράτησε με 5-2 του Δούκα στο κλειστό του Δαΐς, σε ένα απίστευτο τελικό για μεγάλες συγκινήσεις.

Οι Κιτρινόμαυροι ήταν οι απόλυτοι πρωταγωνιστές στον τελικό του Super Cup, και δίκαια σήκωσε την πολύτιμη κούπα, ξεκινώντας με το δεξί και τις φετινές διοργανώσεις της, δείχνοντας πανέτοιμοι για να σηκώσουν όλες τις κούπες και φέτος!

Η ΑΕΚ ήταν σχεδόν σε όλο το ματς καλύτερη απ’ το Δούκα, καταφέρνοντας να ανοίξει το σκορ στο 17ο λεπτό, όταν ο Θανασάι σκόραρε για το 1-0, που έμεινε μέχρι το τέλος του ημιχρόνου, πηγαίνοντας στα αποδυτήρια οι Κιτρινόμαυροι με το υπέρ τους, προβάδισμα.

Στο δεύτερο ημίχρονο, όμως η Ένωση φάνηκε ιδιαίτερα επιπόλαιη και δεν κατάφερε να τελειώσει το θέμα νίκη και κατάκτηση με ένα επιπλέον τέρμα, με τον Δούκα να το εκμεταλλεύεται και ισοφάρισε σε 1-1. Στη συνέχεια τα Εκπαιδευτήρια βρήκαν και δεύτερο τέρμα παίρνοντας προβάδισμα στο σκορ, αλλά εκεί ήταν η ώρα να αφυπνιστεί η Ένωση.

Οι Κιτρινόμαυροι ξύπνησαν και κατάφεραν να φέρουν το ματς και πάλι στα ίσα, αλλά στη συνέχεια να παίρνουν ακόμα και εκ’ νέου προβάδισμα στο σκορ με 3-2. Όμως, το θηρίο είχε ξυπνήσει και πως να ησυχάσει, με αποτέλεσμα η Ένωση να πετύχει και τέταρτο, αλλά και πέμπτο τέρμα με τον Μάνο, που έγραψε το τελικό 5-2.

Η Ένωση κατέκτησε το Super Cup μετά από έναν φοβερό τελικό και πήρε τον πρώτο τίτλο της σεζόν, ευελπιστώντας να είναι πετυχημένη η χρονιά όπως πέρυσι.