15.6
09:14

Τελειώνει την σειρά στο Περιστέρι

Η ΑΕΚ αντιμετωπίζει σήμερα το Περιστέρι στο “Αντρέας Παπανδρέου” (19:00 / ΑΕΚ1924.gr, ERTSports) και θέλει να κάνει το 3-1 για να κλείσει τη σειρά και να κατακτήσει τουλάχιστον… την 3η θέση.

Έπειτα από ένα ματς- θρίλερ, η Βασίλισσα έκανε το 2-1 στο ΟΑΚΑ παίρνοντας με το… ζόρι τη νίκη στην παράταση έχοντας σε πολύ καλή μέρα το Βασίλη Ξανθόπουλο. Πλέον η ΑΕΚ θέλει να τελειώσει τη σειρά και να πάρει σήμερα το διπλό στο Περιστέρι, προκειμένου να μην πάει σε πέμπτο ματς.

Η Ένωση οφείλει για ακόμη ένα ματς να είναι σοβαρή τόσο αμυντικά όσο και επιθετικά για να έχει την ευστοχία που χρειάζεται. Η ΑΕΚ μέχρι και το τελευταίο λεπτό του αγώνα πρέπει να είναι απόλυτα συγκεντρωμένη και με πάθος (μιας και τα χέρια είναι “βαριά΄” αυτή την περίοδο) να πάρει το διπλό. Στο αγωνιστικό κομμάτι, ο Λούκα Μπάνκι δε θα έχει στη διάθεσή του το Γιαννούλη Λαρεντζάκη, καθώς υπέστη ελαφριά θλάση.

Το Περιστέρι, όπως είναι λογικό και όπως έχει δείξει και στα υπόλοιπα ματς, δεν θα τα παρατήσει τόσο εύκολα και σήμερα θα στοχεύσει να φέρει τη σειρά στα ίσα. Μάλιστα, μετά από απόφαση του ΑΣΕΑΔ θα έχει στο πλευρό του και τους φιλάθλους του, προκειμένου να ωθήσουν την ομάδα τους να πάρει τη νίκη.