04.5
22:28

Κυρίαρχη η ΑΕΚ επί του ΠΑΟ

Η ομάδα ποδοσφαίρου σάλας της ΑΕΚ επικράτησε με 2-1 του Παναθηναϊκού κάνοντας το 1-0 στη σειρά των τελικών του Πρωταθλήματος.

Η ΑΕΚ  κατάφερε να επικρατήσει του ΠΑΟ με σκορ 2-1 στο κλειστό γήπεδο του Καματερού στα πλαίσια του πρώτου τελικού του Πρωταθλήματος της Futsal Super League.

Η Ένωση ήταν πολύ δυνατή στο δεύτερο ημίχρονο  παίρνοντας το παιχνίδι και έκανε το πρώτο από τα τρια βήματα που χρειάζεται για να φτάσει στην κατάκτηση του Πρωταθλήματος.

Επόμενο παιχνίδι ανάμεσα στις δυο ομάδες θα είναι την ερχόμενη Κυριακή.

Στο πρώτο ημίχρονο οι δυο ομάδες είχαν αρκετές προσπάθειες για γκολ, αλλά δεν κατάφεραν να σημειώσουν κάποιο γκολ με το 0-0 να είναι το αποτέλεσμα του πρώτου ημιχρόνου.

Ωστόσο, η ΑΕΚ στο δεύτερο ημίχρονο μπήκε δυναμικά έχοντας τρομερή αμυντική και επιθετική λειτουργία, ανοίγοντας το σκορ με τον Θανασάι, ενώ έκανε το 2-0 με τον Μάνο.

Ο Παναθηναϊκός προσπάθησε να βγάλει κάποια αντίδραση και μείωσε σε 2-1 τρια λεπτά πριν το τέλος. Παρόλ΄αυτά η ΑΕΚ  κατάαφερε να διατηρήσει το προβάδισμά της φτάνοντας στη νίκη.