23.3
18:07

Άνετα οι Κοριτσάρες την Κηφισιά

Εύκολο απόγευμα για την ΑΕΚ στην Νέα Φιλαδέλφεια που πέτυχαν την απόλυτη επικράτηση επί της Κηφισιάς (3-0 στα σετ).

Για την 21η αγωνιστική τέθηκαν αντιμέτωπες ΑΕΚ και Κηφισιά με τις κιτρινόμαυρες να ψάχνουν μία νίκη για να διατηρήσουν την δυναμική τους ενόψει των πλει οφ.

Αυτό ακριβώς κατάφεραν, έχοντας τα ηνία της αναμέτρηση σε όλη της διάρκεια του αγώνα, δίχως να αφήσουν περιθώριο στις αντιπάλους για να ελπίζουν σε κάτι περισσότερο από την ήττα.

Ο Μανώλης Αποστολογιωργάκης έμεινε ικανοποιημένος από την σοβαρότητα με την οποία αντιμετώπισαν το ματς οι αθλήτριες της Ένωσης αλλά και για την νίκη που ήρθε μετά από μία «καθηλωτική» εμφάνιση στο Σχολικό Κλειστό.

Αξίζει να σημειωθεί πως απόδειξη των παραπάνω ήταν το τρίτο σετ, κατά το οποίο η ΑΕΚ πήρε την νίκη με 25-4(!), δείχνοντας ποιος είναι το… αφεντικό στην Νέα Φιλαδέλφεια, παρά το βαθύ ροτέισιον που επέλεξε να κάνει ο Έλληνα τεχνικός της Ένωσης.

Τα σετ: 25-14, 25-12, 25-4