09.2
20:04

Νίκη-ανάσα για την ΑΕΚ της Καρδιάς (pics)

Σημαντική νίκη στο κλειστό του Μετς κατάφερε να πετύχει η Ένωση πριν από λίγο, απέναντι στην ομάδα της Κομοτηνής για το Πρωτάθλημα, νικώντας με 3-1 στα σετ.

Παρά την σημαντική απουσία του Τζιουμάκα η ΑΕΚ έδειξε ένα καλό αγωνιστικό πρόσωπο, όταν κατάφερε να… ξυπνήσει μετά το πρώτο σετ το οποίο χάθηκε στις λεπτομέρειες.

Καθ’ όλη την διάρκεια του υπόλοιπου αγώνα, οι κιτρινόμαυροι είχαν την κυριαρχία του ματς, κάτι που επιβεβαιώνεται και από τα επιμέρους σκορ ανά σετ.

Ο νεοαποκτηθείς Ιμπραγκίμοβ είχε πολύ καλή παρουσία στον αγώνα και μαζί με τον Στοϊλοβιτς έδωσαν σημαντικούς πόντους στην Ένωση για να φτάσει στην τελική επικράτηση με 3-1 στα σετ.

Τα σετ: 23-25, 25-18, 25-14, 25-21.