17.1
00:12

Διπλό ψυχής της Ένωσης στο Δαϊς

Ένα πολύ μεγάλο “διπλό” πανηγύρισε απόψε η ομάδα ποδοσφαίρου σάλας που επικράτησε του Δούκα με 4-3 στο Δαΐς στο πλαίσιο της 18ης αγωνιστικής της Futsal Superleague.

Μεγάλο διπλό με ανατροπή κατάφερε να πάρει η ομάδα ποδοσφαίρου σάλας της ΑΕΚ με 4-3, μέσα στο Δαϊς, στο ντέρμπι με τον Δούκα για την 18η αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Futsal Super League.

Αναλυτικά, η ΑΕΚ βρέθηκε πίσω στο σκορ με 2-0 ωστόσο, κατάφερε να αντιδράσει ισοφαρίζοντας σε 2-2 στο πρώτο μέρος με τους Δημήτρης Θανασάι, που πήρε εξαιρετική ασίστ μέσα στην περιοχή και μείωσε σε 2-1 και με τον Σκουτέλη στο 1:33 πριν το ημίχρονο.

Στο δεύτερο ημίχρονο στα πρώτα δύο λεπτά δημιούργησε τρεις τεράστιες ευκαιρίες και πέρασε μπροστά με γκολ (2-3) και πάλι από τον Θανασάι (22′) με μακρινό σουτ. Ωστόσο, η Ένωση ισοφαρίστηκε σε 3-3, όμως λίγα λεπτά αργότερα από κόρνερ έγινε το 3-4, όταν από προσπάθεια του Δελλαπόρτα και προώθηση της μπάλας στα δίχτυα από παρέμβαση του Αγγελίνα (αυτογκόλ) έδωσε εκ νέου το προβάδισμα στην “Ένωση”, 4′ πριν το τέλος.

Έτσι, η Ένωση ανέβηκε στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα μαζί με τον Παναθηναϊκό και περιμένει πλέον το ντέρμπι κορυφής του Σαββάτου (19/01) με το “τριφύλλι”.

ΑΣΕ Δούκα – ΑΕΚ 3-4