28.11
19:41

«Στραβοπάτημα» με Διομήδη οι Μάγκες

Για την 8η αγωνιστική του πρωταθλήματος αγωνίστηκαν οι Μάγκες, απέναντι στον Διομήδη όπου δεν κατάφεραν να πάρουν το αποτέλεσμα που ήθελαν Το ματς έληξε ισόπαλο (22-22) με κορυφαίους για την Ένωση τους Μπάγιος, Μπάλαζ αλλά και με ωραίες αποκρούσεις του Ραντούλοβιτς.

Στην έναρξη της αναμέτρησης καμία από τις δυο ομάδες δεν κατάφερε να πάρει το προβάδισμα στο σκορ. Η μεγαλύτερη διαφορά αυτή των 2 γκολ από τον Διομήδη, ο οποίος είχε και την περισσότερη ώρα το προβάδισμα.

Προς το δεύτερο μισό του ημιχρόνου η ΑΕΚ κατάφερε να περάσει μπροστά, αφού ισοφάρισε σε 6-6, με σημαντική προσφορά του Μπάγιος, με 4 γκολ. Στο τέλος όμως και πάλι ο Διομήδης βρήκε λύσεις και έστειλε το ματς στο ημίχρονο, ισόπαλο.

ΤΟ ΜΑΤΣ

Στο δεύτερο ημίχρονο το ματς συνεχίστηκε με τον ίδιο ρυθμό. Οι κιτρινόμαυροι όμως κατάφεραν να πάρουν το προβάδισμα και να πετύχουν διαφορά 2 πόντων, βγάζοντας περισσότερη ενέργεια με Μπάλαζ και Μυλωνά στον αγωνιστικό χώρο.

Το ματς ήρθε και πάλι στα ίσα με τους παίκτες του Γραμματικού να κάνουν πολλά και αβίαστα λάθη. Έδωσαν την δυνατότητα μάλιστα να πετύχει ο Χερουβείμ του Διομήδη, 6 γκολ με τον ίδιο ακριβώς τρόπο. Το ματς έληξε ισόπαλο, καθώς καμία ομάδα δεν φάνηκε καλύτερη από την άλλη.

Τα πεντάλεπτα: 0-1, 3-2, 5-3, 6-7, 8-9, 10-10 (ημιχρ.), 12-10, 14-13, 14-16, 17-17, 19-20, 22-22.