25.11
14:32

Νίκησε (και) την «εχθρική» διαιτησία

Μπορεί το σκορ να μην μαρτυρά πως… δυσκολεύτηκε η ΑΕΚ να περάσει από την Κρήτη, όμως είχε να αντιμετωπίσει και… άλλους αντιπάλους πέρα από την ομάδα της Μεσσαράς.

Καθαρή νίκη για τις κιτρινόμαυρες αθλήτριες της Ελένης Μεμετζή, που πέρα από τις αντίπαλες αθλήτριες, είχαν να αντιμετωπίσουν και «εχθρικά» σφυρίγματα, ειδικά στο 3ο σετ.

Την στιγμή που η Ένωση είχε πλησιάσει σε απόσταση αναπνοής στο σκορ του 3ου σετ, αφού είχε μείνει πίσω με 22-12, η διαιτησία πραγματοποίησε… περίεργα σφυρίγματα, προκαλώντας αναστάτωση, τόσο στον κιτρινόμαυρο πάγκο, όσο και στις εξέδρες.

Η ένταση όμως ανάμεσα στους οπαδούς της ΑΕΚ με αυτούς τη Κρητικής ομάδας δεν ήταν μεγάλης διάρκειας και δεν επηρέασε την αναμέτρηση. Σε αυτό συνείσφερε και ο Νίκος Παναγιωτίδης, team manager, του Δικεφάλου ανεβαίνοντας στην κερκίδα για να «ηρεμήσει» τα πνεύματα.

Οι κιτρινόμαυρες, λοιπόν, είχαν να αντιμετωπίσουν ένα ματς μεγάλης έντασης, τόσο αγωνιστική όσο και εξωαγωνιστική. Ανταπεξήλθαν θαυμάσια και «ισοπέδωσαν» με ψυχή την αντίπαλη ομάδα.