24.11
23:51

Δέκατη νίκη, 6-3 την Καλλιθέα!

Άλλη μία νίκη πήρε η ομάδα ποδοσφαίρου σάλας που επιβλήθηκε με 6-3 εκτός έδρας της Καλλιθέας και έφτασε τις 10 νίκες σε 11 αναμετρήσεις. Έτσι, οι «κιτρινόμαυροι» επανήλθαν στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα στο τέλος του πρώτου γύρο, περιμένοντας τον αγώνα του Παναθηναϊκού.

Στο αγωνιστικό κομμάτι, η ΑΕΚ μπήκε πολύ δυνατά στο παιχνίδι και μέχρι το 6΄ είχε σημαδέψει τρεις (!) φορές τα δοκάρια! Σαν να μην έφτανε αυτό, η Καλλιθέα άνοιξε το σκορ, βάζοντας δύσκολα στην “Ένωση”. Λίγα λεπτά μετά, ο Δελλαπόρτας βρήκε δίχτυα, φέρνοντας το παιχνίδι στα ίσια, όχι όμως για πολύ.

Με γρήγορη επίθεση, οι γηπεδούχοι νίκησαν τον Θεοφίλου και έκαναν το 2-1. Οι παίκτες του Γιάννη Ζιάβα δεν το έβαλαν κάτω και όχι μόνο ισοφάρισαν άμεσα σε 2-2 με τον Μάντη, αλλά πήραν μέσα σε ένα λεπτό το προβάδισμα με γκολ του πρώτου σκόρερ μας, Θανασάι (2-3). Το 2-3 ήταν μάλιστα και το σκορ του πρώτου μέρους.

Στο δεύτερο ημίχρονο, ο Ταρνανίδης μετά από ωραίο συνδυασμό έδωσε “αέρα” δύο τερμάτων στην ομάδα μας. Οι γηπεδούχοι κέρδισαν 6μετρο πέναλτι, το οποίο σήκωσε θύελλα αντιδράσεων από πλευράς ΑΕΚ, αλλά ο Μπελτσίδης “είπε” όχι. Σε εκείνο το σημείο ανέλαβε δράση ο… killer Θανασάι που με άλλα δύο τέρματα έκανε χατ τρίκ και “έγραψε” το 6-2. Το μόνο που κατάφεραν οι γηπεδούχοι ήταν να μειώσουν σε 6-3, το οποίο και ήταν το τελικό σκορ.

Επόμενη αγωνιστική υποχρέωση για την ομάδα ποδοσφαίρου σάλας, την Πέμπτη (29/11) στις 21:45 κόντρα στη Σαλαμίνα στο κλειστό του Καματερού.

Καλλιθέα – ΑΕΚ 3-6
Σκόρερς: Δελλαπόρτας, Μάντης, Θανασάι (3), Ταρνανίδης.