10.11
19:30

Και τώρα Ολυμπιακός Ξυνή…

Οι Μάγκες επικράτησαν με σβηστές τις μηχανές επί της Δράμας με 39-16 ξεμπερδεύοντας γρήγορα, έχοντας μετά την ευκαιρία να επικεντρωθούν για το ματς της Τρίτης (13/11) με τον Ολυμπιακό στο «Μελίνα Μερκούρη» στου Ρέντη.

Η ΑΕΚ μπήκε πολύ δυνατά στο ματς χτίζοντας μια διαφορά πέντε γκολ επί της Δράμας με σκορ 5-0. Απ’ εκεί και έπειτα έβγαλαν αντίδραση οι φιλοξενούμενοι, καταφέρνοντας να σκοράρουν για πρώτη φορά στο ματς, μήπως και έδειχναν αντίδραση για να προχωρήσουν στην αντεπίθεση.

Οι Κιτρινόμαυροι συνέχισαν να πηγαίνουν με πατημένο το γκάζι, αλλά μετά το πρώτο 20λεπτό στο ματς, έπαθε black out, καταφέρνοντας η Δράμα να το εκμεταλλευτεί και να μειώσει στα τρία γκολ διαφορά με 12-9. Όμως, αυτό δεν ήταν αρκετό καθώς δεν κατάφερε να κρατήσει την διαφορά σε αυτά τα επίπεδα, με την Ένωση να αντιδράει και να βγάζει εγωισμό και λίγο πριν την λήξη του πρώτου ημιχρόνου διαμόρφωσε το σκορ στο 15-9, ανεβάζοντας την διαφορά στα έξι γκολ.

Στο δεύτερο ημίχρονο η ΑΕΚ μπήκε το ίδιο δυνατά καταφέρνοντας, να χτίσει γρήγορα ένα σερί 4-0 φτάνοντας το σκορ, στο 19-10. Η Δράμα ξέροντας πως η ΑΕΚ είχε πάρει μεγάλη διαφορά στο σκορ, προσπάθησε να παίξει το παιχνίδι της και να περιορίσει το παιχνίδι των Κιτρινόμαυρων, αλλά χωρίς να το καταφέρνει με την ομάδα του Νίκου Γραμματικού να φτάνει την διαφορά στα δώδεκα γκολ και το σκορ στο 24-12.

Το ματς συνεχίστηκε να κυμαίνεται σε αυτά τα επίπεδα υπέρ της Ένωσης, καθώς η Δράμα δεν μπορούσε να ακολουθήσει σε αυτά τα επίπεδα τους Κιτρινόμαυρους. Κάτι τέτοιο είχε ως αποτέλεσμα η ΑΕΚ να φτάσει το σκορ στο 39-16 και στα 23 γκολ διαφορά υπέρ της, που ήταν και το τελικό σκορ στο ματς.

Οι Μάγκες μετά απ’ την καλή… προπόνηση επί της Δράμας, επικεντρώνονται στο ματς της ερχόμενης Τρίτης (13/11) με τον Ολυμπιακό στο Ρέντη.