14.10
19:13

Με πατημένο το γκάζι το Futsal! – 4 στα 4 και συνεχίζει!

Το τμήμα Futsal της ΑΕΚ επικράτησε εντός έδρας του Μινώταυρου με 7-1 και συνέχισε το νικηφόρο σερί της, κάνοντας το 4 στα 4.

Μετά την επιβλητική εμφάνιση και νίκη κόντρα στον Μινώταυρο, οι Κιτρινόμαυροι παραμένουν στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα έχοντας δημιουργήσει ένα νικηφόρο σερί.

Η ομάδα του Γιάννη Ζιάβα συνέχισε τις εξαιρετικές εμφανίσεις κάνοντας το 4 στα 4 νικώντας και τον Μινώταυρο με 7-1, παίρνοντας ακόμα μια νίκη με επιβλητικό και μεγάλο σκορ. Οι Κιτρινόμαυροι άνοιξαν το σκορ στο 4ο λεπτό του αγώνα, με τον Δελλαπόρτα ενώ μετά από πέντε λεπτά ο Μάνος διπλασίασε τα τέρματα της ΑΕΚ.

Το 3-0 για την Ένωση έγινε στο 13ο λεπτό με τον Ασημακόπουλο, ενώ μετά από δυο λεπτά ο Δελλαπόρτας με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα σχημάτισε το 4-0 που έμεινε μέχρι το τέλος του πρώτου ημιχρόνου.

Ο Μινώταυρος κατάφερε να μειώσει στο 23ο λεπτό του αγώνα κάνοντας το 4-1, αλλά μετά από εφτά λεπτά απάντησαν κάνοντας το 5-1 με τον Σκουτέλη. Το 6-1 για την ΑΕΚ έγινε με τον Μάντη μετά από τρία λεπτά, ενώ το τελικό 7-1 διαμόρφωσε ο Ζιάκας στο 35ο λεπτό του αγώνα.

ΑΕΚ (Γ. Ζιάβας): Θεοφίλου, Μάνος, Δελλαπόρτας, Μάντης, Θανασάι, Ηλιάδης, Αρτινός, Ταρνανίδης, Σκουτέλης, Ζιάκας, Ραμάντα, Ασημακόπουλος, Μπελτσίδης και Χριστόπουλος.