07.10
18:40

Παλικαρίσια ανατροπή – Επική πρόκριση στους «4»

Η ΑΕΚ της καρδιάς κατάφερε να ανατρέψει το 2-0 στα σετ εις βάρος της σκορ και να κερδίσει μία μεγάλη πρόκριση στα ημιτελικά του Λιγκ Καπ, απέναντι από μία πολύ δύσκολη ομάδα.

Τα πρώτα δύο σετ δεν κύλησαν ιδανικά για την ομάδα του Νεόφυτου, όχι πως άφησε να ξεφύγει αρκετά η διαφορά, αλλά από ανόητα λάθη έχανε την ευκαιρία να μπει μπροστά στο σκορ.

Η ΑΕΚ όμως δεν τα παράτησε και κατάφερε να κερδίσει το τρίτο σετ και να κάνει την αρχή για μία επική ανατροπή. Οι κιτρινόμαυροι απέκτησαν ηρεμία, αποφεύγοντας τα αβίαστα λάθη, με αποτέλεσμα να πάρουν προβάδισμα στην κούρσα των πόντων.

Ο ΑΓΩΝΑΣ

Τόσο ο Στοϊλοβιτς, όσο και οι Τζιουμάκας και Μότας έδωσαν πολύτιμους βαθμούς στην Ένωση, σε σημεία κρίσιμα της αναμέτρησης. Τελικά η Ένωση κατάφερε να επιστρέψει από το 2-0 στα σετ και να πανηγυρίσει την πρώτη της νίκη στην νέα σεζόν.

Έτσι, πέρασε στην ημιτελική φάση της διοργάνωσης και πλέον το βλέμμα στρέφεται στους επόμενους αγώνες.

Τα σετ: 1-0, 2-0, 2-1, 2-2, 2-3