24.9
14:06

Έδειξε με το «καλημέρα» τα δόντια της

Η ΑΕΚ του Γιάννη Ζιάβα πέρασε σαν… σίφουνας από την έδρα της Σαλαμίνας, συντρίβοντάς την με 7-1.

Δεν αφήνει περιθώριο αμφισβήτησης η κιτρινόμαυρη ομάδα του Futsal πως φέτος τα θέλει όλα δικά της. Έτσι, από την πρεμιέρα του πρωταθλήματος έδειξε τα… δόντια της, παίρνοντας άνετο τρίποντο.

Μέσα σε τέσσερα λεπτά η Ένωση είχε πάρει προβάδισμα 3ων γκολ, καθώς στο 5’ άνοιξε το σκορ ο Ντάτης, συνέχισε ο Σκουτέλης στο 8’ και ένα λεπτό αργότερα ο Ταρνανίδης έκανε το 3-0, που ήταν και το σκορ ημιχρόνου.

Στο δεύτερο μέρος πάλι ο Σκουτέλης σημείωσε το 4ο γκολ, ενώ η Σαλαμίνα μείωσε ανούσια. Το τελικό σκορ διαμόρφωσαν οι Ασημακόπουλος, ένα αυτογκόλ και ο Σκουτέλης (29’, 32’ και 37’ αντίστοιχα) δίνοντας διαστάσεις θριάμβου στην κιτρινόμαυρη νίκη.

Αξίζει να σημειωθεί πως ο Ντάτης πέτυχε το πρώτο του γκολ στην Super League σάλας, ενώ ο Σκουτέλης πέταγε… φωτιές και κατάφερε να πετύχει χατ – τρικ. Η ΑΕΚ πήρε εύκολα την εκτός έδρας νίκη και πλέον ετοιμάζεται για το πρώτο εντός έδρας ματς (στο Καματερό) με την νεοφώτιστη Κόμπρα.